Rekrutacja
i doradztwo personalne
są naszą specjalnością.

Skutecznie wspieramy firmy i działy HR .


IPK powstało w 1991 roku będąc pionierem usług rekrutacyjnych i selekcyjnych w Polsce.

Dzisiaj IPK tworzy zespół doświadczonych i kompetentnych konsultantów wywodzących się z różnych dziedzin i obszarów HR. Naszym celem jest skuteczne wsparcie procesu rekrutacyjnego   naszych Klientów poprzez dotarcie, kompleksową weryfikację i ocenę kandydatów i kandydatek w największym stopniu spełniających kryteria danego stanowiska. 

 

Od początku swojej działalności stawiamy na jakość świadczonych usług rekrutacyjnych.

Projekty realizujemy w oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych konsultantów - psychologów, prawników, humanistów.

Łączymy naukowe podejście i wiedzę z nowoczesnymi metodami selekcyjnymi i znajomością rynku, co pozwala nam trafnie dopasować narzędzia i sposób działania do każdego realizowanego projektu.

Specjalizujemy się w executive search, stanowiskach managerskich  oraz w trudniejszych, wymagających dogłębnego researchu i czasami niestandardowych działań rekrutacjach na stanowiska specjalistyczne z różnych branż i specjalności, od produkcji, przez TSL, księgowość, marketing, po programistów i specjalistów z obszaru IT.

 

W ciągu 30 lat działalności, zrealizowaliśmy kilka tysięcy zakończonych sukcesem rekrutacji – od wielkich projektów, takich jak kompleksowe rekrutacje do wchodzącej na rynek polski sieci hipermarketów, stacji benzynowych, ogólnopolskiej sieci agentów dla jednego z Otwartych Funduszy Emerytalnych, przez konkursy na stanowiska menadżerskie w kluczowych spółkach skarbu państwa, instytucjach samorządowych, instytucjach kultury.

Dzisiaj IPK specjalizuje się  głównie w projektach rekrutacyjnych  na stanowiska specjalistyczne , managerskie oraz wymagające głębszego researchu i wypracowanej, doskonałej  znajomości rynków lokalnych, działając poprzez biura w Sopocie, Warszawie i Poznaniu. Starając się szybko, sprawnie i skutecznie spełnić oczekiwania i zaspokoić potrzeby naszych Klientów.

dr Marek Suchar

Założyciel i prezes IPK, dr psychologii, konsultant personalny, nauczyciel akademicki. Doradzał w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi wielu firmom polskim i zagranicznym, uczestniczył m.in. w obsadzaniu kluczowych stanowisk menedżerskich, m.in. w: Energa, Tauron, PKP, Volvo Polska, Renault Trucks Polska, Solvay, Auchan, ING Bank Śląski, Poczta Polska, ABB oraz stanowisk kierowniczych w instytucjach, takich jak: Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Urzędy Miasta w Gdańsku i Gdyni. Autor ponad stu publikacji, w tym 7 książek o tematyce HR, Jego podręcznik "Rekrutacja i selekcja personelu" cieszy się niezmiennym powodzeniem, o czym może świadczyć fakt 5 wydań. Prowadził zajęcia z psychologii stosowanej oraz zarządzania zasobami ludzkimi w kilkunastu renomowanych polskich uczelniach, m.in. w Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim, Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Wyższej Szkole Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Politechnice Gdańskiej, Wyższej Szkole Bankowej. Jest również absolwentem podyplomowych studiów z zakresu archeologii biblijnej oraz autorem 4 książek i kilkudziesięciu publikacji o tematyce związanej z Jerozolimą i kulturą tego regionu.

 

Szymon Suchar

Psycholog, konsultant personalny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest absolwentem podyplomowych studiów menedżerskich oraz studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w rekrutacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi internetowych. Jego doświadczenie obejmuje realizacje licznych projektów rekrutacyjnych m.in. w branżach produkcyjnej, logistycznej,  handlowej, motoryzacyjnej, rekrutuje też programistów i specjalistów do branży IT. Od roku 2020 prowadzi zajęcia na temat rekrutacji na studiach podyplomowych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Beata Tkaczyk

Absolwentka psychologii na UG. Ma ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w kierowaniu działami HR w polskich i międzynarodowych firmach (między innymi Farm Frites Poland SA czy Young Digital Planet SA). Pracując z zarządami firm nad zmianami prowadzącymi do lepszej efektywności i dopasowania do zmieniającego się rynku, wprowadzała autorskie systemy wynagradzania, rozwoju pracowników czy zmian struktury firm. Jest autorką całościowych koncepcji zarządzania obszarem HR.
Wiedza, głębokie doświadczenie i wrażliwość na przejawy wykluczenia pozwoliło jej uczestniczyć w licznych projektach doradczych. Od dziesięciu lat prowadzi zajęcia z zakresu tematyki HR na podyplomowych studiach na Uniwersytecie SWPS.